Nowoczesne oświetlenie do każdego pomieszczenia

Bogaty świat lamp daje niezmierzone możliwości aranżacji wnętrz i wzbogacenia oraz ozdobienia każdego pomieszczenia. Producenci proponują w swoich ofertach żyrandole, plafony, lampy stojące i ścienne, a wśród nich znaleźć można produkty z metalu, szkła, drewna i innych tworzyw. Bez problemu znajdziemy lampę, która będzie odpowiednia do wnętrza nowoczesnego czy etnicznego, wysokiego lub niskiego, kolorowego lub oszczędnego w detale i barwy.

Dostępne żyrandole zadowolą najwybredniejszych klientów i projektantów wnętrz. Od wysoko zdobionych żyrandoli do eklektycznych wnętrz, po proste, jednokloszowe. Wiszące żyrandole dają możliwość dokładnego oświetlenia całego pomieszczenia. Często stosuje się w nich żarówki dużej mocy, a nawet kilka żarówek. Przydaje się możliwość, by poszczególne klosze ustawiać w różnych kierunkach. Zagwarantuje to nam, że światło będzie odpowiednio do potrzeb rozproszone w całym pomieszczeniu. Szczególnie dobrym pomysłem do jadalni są żyrandole zwisające na długich sznurach nisko nad stołem. Sprawia to bardzo dobry efekt i jest niezwykle praktyczne.

Plafony mocuje się do sufitu najczęściej jako płaski, przylegający żyrandol. Może on być bardziej lub mniej zabudowany, czy bardziej lub mniej przejrzysty. Mocuje się go centralnie w takich pomieszczeniach jak salon, sypialnia czy pokoje dzieci. Plafony mogą mieć różne kształty i wykończenie z różnorodnego materiału. Występują także plafony kilkulampowe i z malowanymi w przeróżne wzory osłonkami. Plafony ścienne świetnie się sprawdzą jako uzupełniające oświetlenie na przykład wzdłuż schodów. Włączane i wyłączane z dołu i z góry schodów są praktyczne i zapewniają bezpieczeństwo.

Każde pomieszczenie decyduje o formie użytego w nim oświetlenia. Lampy pokojowe to najczęściej górne światło główne oraz wykorzystywane uzupełniająco kinkiety czy lampy pokojowe stojące. W dużych salonach i przy bogatych stylach aranżacji, sprawdzają się także małe lampy pokojowe stojące na komodach, stolikach. Takie rozwiązania zapewniają dobre doświetlenie i zmianę rodzaju oświetlenia w zależności od warunków, pory dnia i potrzeb. Warto przejrzeć kilka blogów i zdjęć by przekonać się, jak gra świateł wpływa na odbiór każdego pomieszczenia – jak może optycznie powiększać lub zmniejszać przestrzeń, tworzyć nastrój lub po prostu dobrze rozjaśniać otoczenie.

lampa ścienna

Oświetlenie do sypialni zwykle nie musi być intensywne, więc używamy tu osłoniętych plafonów i żyrandoli. Jeżeli lubimy czytać przed snem sprawdzą się lampi stojące w pobliżu łóżka i zapewniające dobre, punktowe światło do czytania. Najpraktyczniejsze są tu lampki na ruchomych i zdolnych do wyginania nóżkach, w których kierunek światła można dowolnie regulować. Górne, główne oświetlenie do sypialni nie musi mieć dużej mocy. Służy najczęściej przy porannym ubieraniu się, szukaniu garderoby. W sypialniach dzieci sprawdzają się lampeczki nocne, delikatnie rozpraszające ciemność światełka zasilane bezpośrednio po wetknięciu do gniazdka elektrycznego. Ich moc można często regulować przez kilkukrotne dotknięcie. Lampki takie pobierają najczęściej minimalne ilości prądu a są doskonałym rozwiązaniem dla mniejszych dzieci, które śpią same i mogą bać się obudzić w nocy w zupełnej ciemności.

Wybór lamp powinien być przemyślany. Lokalizację żyrandoli czy kinkietów najlepiej przewidzieć w momencie budowy domu lub remontu mieszkania. Może się okazać, że trzeba przeprowadzić dodatkowy przewód lub obniżyć sufit, by zwiększyć efekt zamocowanie w nim halogenków. Pole do popisu ze współczesnymi lampami jest ogromne.

Odwiedź sklep lampy.it i przekonaj się jak możesz poprawić oświetlenie swojego domu.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail

Leave a Reply